Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Jak to się zaczęło… 

 

Od zawsze wielką frajdę sprawiało mi tworzenie rzeczy nietypowych i kreatywnych. Od oryginalnych dekoracji po meble z palet. Raz wpadłam na pomysł, by tworzyć i sprzedawać własne kartki okolicznościowe. To właśnie ten pomysł sprawił, że potrzebowałam strony internetowej. Przeszukałam internet i zabrałam sie do pracy! Pierwsza strona powstała w programie “WYSIWYG Web Builder”, który umożliwiał budowanie stron bez znajomości html. Pomysł z kartkami oczywiście nie wypalił, ale tworzenie stron tak mi sie spodobało, że zaczęłam tworzyć je dla znajomych. Na początku były to raczej strony krzaki, ale takie też były czasy :) 

 

Technicznie rzecz biorąc… 

 

Budowanie stron w WYSIWYG Web Builder miało swoje wady… Trzeba było wrzucać gotową stronę na serwer, przechowywać kopie zapasowe oraz dane dostępu do hostingów i stron klientów. Edycja strony też była uciążliwa, bo nowa wersja programu często była niekompatybilna ze starą. Szukając lepszego rozwiązania trafiłam na Webwave (był rok 2014) i to był strzał w 10! Polski kreator, w którym tworzenie stron było proste i przyjemne. Wszystkie moje strony były w jednym panelu webmastera z dostępem przez wyszukiwarkę, a do tego panowie z Webwave byli zawsze chętni do pomocy. Co prawda Webwave nie dawało tak rozbudowanych możliwości jak WYSIWYG Web Builder, ale dla prostych stron było to rozwiązanie idealne. Dzisiaj nadal korzystam z Webwave,  Wordpressa, a także z programu blender do tworzenia grafik 3D.

 

Co z tą kreatywnością? 

 

Tak, zawsze byłam kreatywna, ale to wcale nie znaczy, że od początku mi wychodziło… Pierwsze strony były paskudne, nie umiałam dobierać kolorów, ani czcionek, ani nawet stworzyć ciekawej grafiki. Pomógł mi Pinterest! To właśnie tam szukałam inspiracji do kolejnych projektów, oglądałam i przeglądałam, a potem sama próbowałam uzyskać podobne efekty na swoich stronach. Zawsze jak uczę się nowego programu to najpierw sie wściekam i mam ochotę rzucić to w cholerę, ale jeśli tylko jestem wystarczająco wytrwała, to z czasem przychodzą efekty. Dlatego jeśli zaczynasz przygodę z projektowaniem stron lub nawet tworzysz stronę dla siebie, to nie poddawaj się! Nawet jeśli trafisz na problem, którego nie możesz rozwiązać, z czasem na pewno Ci sie uda! 

I tu muszę się przyznać, że jest taka rzecz, której nie umiem do dziś, mimo że kilka razy robiłam kurs… pisanie bezwzrokowe na klawiaturze. Nie lubię stukać w klawiaturę, ale na szczęście jest pisanie głosowe od Google :) 

 

Rok, w którym wszystko się zmieniło…

 

Chociaż tworzenie stron internetowych towarzyszy mi od lat, do tej pory działałam jako freelancer.  Praca na etacie dawała mi satysfakcję, ale też stabilizacje, a webdesign był moim hobby i pozwalał zdobyć dodatkowe fundusze. Niestety rok 2020 i pandemia koronawirusa wszystko poprzewracały. W listopadzie straciłam nie tylko ulubioną pracę, ale także moją kochaną mamę, która zawsze mnie wspierała. Jednak ja się tak łatwo nie poddaje! Otwieram własną firmę, aby budować strony i sklepy internetowe, ale nie tylko! 

Będę też dzielić się z Wami wiedzą o tym jak stworzyć własną stronę od postaw bez kodowania, a także o tym jak wygląda życie początkującego przedsiębiorcy. Podpowiem Wam także jak zacząć działać jako freelancer i jakich narzędzi warto skorzystać. 

 

A kiedy nie pracuję…

 

Chodzę na spacery, spędzam czas na działce i ... szyje ubrania. 

Trzymajcie kciuki i piszcie do mnie :)

 

PS. Niektóre moje strony z 2014 nadal istnieją w sieci w niezmienionej formie... jesteście ciekawi? 

 

Jak zaczęłam tworzyć strony internetowe? 

27 maja 2021

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!