Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Grafika i zdjęcia to podstawa dobrej strony internetowej, dlatego dziś wrzucam Wam listę miejsc gdzie możecie znaleźć darmowe zdjęcia do wykorzystania przy tworzeniu stron internetowych. W artykule "to Ci się przyda" znajdziecie także narzędzia, które pomogą Wam w edycji grafiki na stronie internetowej. 

 

Darmowe banki zdjęć na twoją stronę internetową:

 

1. Freepik  - Jest to moja ulubiona platforma ze względu na różnorodność grafik. Na freepik znajdziecie zarówno zdjęcia, jak i wektory, ikony, a nawet pliki psd. Wyszukiwarka freepik jest w języku polskim, ale konieczne jest przypisanie autorstwa. 

 

2. Pixabay - Świetny, darmowy bank zdjęć z wyszukiwarką w języku polskim, wystarczy wpisać interesujące nas hasło aby otrzymać dziesiątki darmowych zdjęć dostosowanych do tematu wyszukiwania, o przyzwoitej jakości. 

 

3. Pexels - Rewelacyjne zdjęcia, dobra jakość i całkiem spory wybór. Można przeglądać zdjęcia bezpośrednio ze strony głównej lub skorzystać z wyszukiwarki. 

 

4.Picjumbo -  Strona trochę mało przejrzysta ze względu na reklamy, za to zdjęcia bardzo dobre. Serwis posiada wyszukiwarkę, a po lewej stronie mamy listę kategorii. 

 

5. Foodiesfeed - Darmowe zdjęcia jedzenia, wysoka rozdzielczość i świetna jakość.

 

6. Stock tookapic - Strona zawiera zdjęcia darmowe jak i płatne, by wyświetlać tylko darmowe należy wybrać ustawienie: filter- free.

Zdjęcia bardzo ciekawe i dobrej jakości.

 

 

Zdjęcia wyjątkowe niezwykle, artystyczne

 

 

1. Magdeleine - Wyjątkowe i ciekawe fotografie w wersji nieco artystycznej.  Zdecydowanie warto tu zajrzeć.

 

2. Unsplash - Niezwykłe fotografie, niestety mało przejrzysty interfejs, zdjęcia oglądamy po prostu scrollując, brak wyszukiwarki. 

 

3. StockSnap - Dobre zdjęcia choć jak dla mnie czasem zbyt mocno przefiltrowane. Strona posiada wyszukiwarkę, jest przejrzysta i można tu znaleźć prawdziwe "rodzynki".

 

4. IMcreator - Świetne fotografie, pogrupowane kategoriami, zdjęcia których prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej.

 

5. Life of pix - 56 stron ze świetnymi, darmowymi zdjęciami. Fotografie udostępnione do użytku osobistego oraz komercyjnego. 

 

6. Dont Earse - Zbiór darmowych zdjęć o różnej tematyce na licencji CC0, przeglądanie ułatwia wygodna galeria oraz podział na kategorie. 

 

7. Little Visuals - bardzo piękne zdjęcia i smutna historia... Witryna zawiera 7 stron z darmowymi zdjęciami, niestety kolekcja nie będzie powiększana ze względu na śmierć autora, 26 letniego Nica. Rodzina udostępnia zdjęcia na licencji CC0.

 

8. Getrefe - Strona zawiera zbiór zdjęć, wysokiej jakości, o różnej tematyce. Getrefe wyróżnia spora ilość zdjęć związanych z technologią. 

 

9. Gratisography - Zbiór zabawnych, inygujących zdjęć do dowolnego wykorzysania. Zdjęcia świetnej jakości, wygodny interfejs i kategorie. 

 

10. Picography - Aby przeglądać darmowe zdjęcia, należy przepisać kod z obrazka, ale zapewniam, że naprawdę warto pokonać to drobne utrudnienie. Do obejrzenia 14 stron z rewelacyjnymi zdjęciami. 

 

11. Splitshire - Jeden z moich ulubionych banków... Zawiera prawdziwie klimatyczne zdjęcia, w ogromnej ilości, podzielone na kategorie. 

 

12. Best Stock Photo Free - Bank darmowych zdjęć na różnych licencjach. Dla ułatwienia wyszukiwarka i kategorie.

 

13. Moveast - Wysokiej jakości zdjęcia podróżnicze, nie ma ich wiele, ale można znaleźć tu coś ciekawego. 

 

14. Stokpic - Dużo kreatywnych zdjęć, dużo żywych kolorów, przejrzyste przeglądanie, czytelne kategorie. Kolejna moja ulubiona...

 

15. New Old Stock - Bank zawiera archiwalne zdjęcia z publicznych domen. Dużo czarnobiałych fotografii, dużo ciekawostek...

 

16. Snapwire Snaps - Fenomenalne zdjęcia do dowolnego wykorzystania, co tydzień 7 nowych fotografii. 

 

17. Negative Space - Najwyższej jakości zdjęcia o różnej tematyce, wszystkie na licencji CC0. Przejrzysta strona z wyszukiwarką. 

 

 

Darmowa grafika na stronę internetową

 

1. Iconfinder - strona zawiera darmowe ikony w różnych formatach.

 

2. Freeiconsweb - Darmowe zestawy ikon. Zbiór można przeglądać bezpośrednio ze strony głównej, do dyspozycji mamy także przeglądarkę, można także wyszukać ikony według kolorów. 

 

3. FreeDownloads - zbiór darmowych grafik, do wyboru wektory, zdjęcia, fonty, ikony, tła, pędzle i wiele innych.

 

4. Bacgrounds - darmowe tła

 

Darmowe zdjęcia i grafiki na stronę internetową

26 sierpnia 2017
darmowe banki zdjęć

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Joanna

Lewandowska