Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Najważniejsze fukncje Google Search Console

 

Stworzyłeś już swoją pierwszą stronę internetową, czas sprawdzić jak Twoja strona radzi sobie w wyszykiwarce. Google Search console To podstawowe narzędzie Google, które służy do zarządzania oraz monitorowania twojej witryny  w wyszukiwarce. To narzędzie wykryje ewentualne problemy z indeksacją witryny oraz pokaże pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google na wybrane frazy kluczowe.

 

Na początek zobacz jak podłączyć Goole Search Console do Twojej strony internetowej stworzonej w webwave cms:

 

 

Co sprawdzisz w usłudze Google Search Console?

 

  • Sprawdzenie i analiza słów kluczowych

 

W zakładce analityka wyszukiwania możesz sprawdzić jakie słowa kluczowe widzi wyszukiwarka Google na Twojej stronie internetowej. Tutaj sprawdzisz dokładną pozycję Twojej strony www na wybrane słowa kluczowe. Jeśli podana lista nie zawiera ważnych dla Ciebie fraz kluczowych (wyniki znacznie róznią się od twoich celów)  oznacza to że musisz poprawić treść swojej witryny. 

 

  • Sprawdzanie pozycji strony internetowej w wyszukiwarce

 

Gdy w zakładce analityka wyszukiwania zaznaczysz: kliknięcia, wyświetlenia oraz pozycja, będziesz mógł z łatwością przeanalizować, na której pozycji w Google wyświetla się twoja strona na wybraną frazę kluczową. Podejrzysz nie tylko ilość wyświetleń, ale także ilość kliknięć, dzięki czemu ocenisz, która z podstron jest najbardziej efektywbna. Dowiesz się jaka jest skuteczność Twoich stron oraz co najbardziej interesuje odbiorców. 

 

  • Jak google widzi twoją stronę internetową

 

W zakładce wygląd w wyszukiwarce sprawdzisz jak Google widzi twoją stronę. Tu możesz  sprawdzić poprawność meta tytułów i meta opisów oraz ich ewentualne braki. 

 

  • Sprawdzanie linków prowadzących do Twojej strony www

 

Zakładce linki do twojej witryny przeanalizujesz które linki przynoszą Twojej stronie internetowej najwięcej korzyści. Tutaj także sprawdzisz, do jakich podstron kierują łącza oraz jakie słowa stanowią przekierowanie.  Ta analiza pomoże Ci ocenić gdzie warto zamieszczać linki do Twojej witryny. 

 

  • Obsługa urządzeń mobilnych

 

W zakładce obsługa urządzeń mobilnych sprawdzisz czy twoja strona poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych. W webwave cms możesz tworzyć strony dostosowane do najnowszych standardów Google. Jeśli chcesz szczegółowo sprawdzić Jak wygląda twoja strona w wersjach responsywnych to kliknij tu i przeprowadź test. 

 

  • Problemy z wyświetlaniem stron

 

W zakładce błędy indeksowania możesz sprawdzić, czy są problemy z wyświetlaniem twoich stron. Podejrzysz tam między innymi błędy 404, a często także nieistniejące linki, jeśli Twoja domena posiada jakąś przeszłość w google. Często zdarza się, ż błedy 404  są ignorowane lub niezuważane,  a mogą mieć wpływ na spoadek strony w nynikach wyszykiwania.  Jeśli tworzysz stronę w webwave błędy 404 możesz bardzo łatwo naprawić korzystająć z przekierowań, dokładną instukcję znajdziesz w pomocy webwave. 

 

Jeśli chcesz szczegółowo poznać Google Serch Console koniecznie zobacz film Pawła Dudy z projektmarketing.pl : 

 

 

 

 

 

Jak analizować stronę internetową za pomocą Google Search Console

02 grudnia 2017
jak zrobić stronę www z szablonu?

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!