Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Oto 15 przydatnych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć stronę internetową, bloga, albo grafikę do social media. Narzędzia przygotowane specjalnie z myślą o początkujących. Nie masz wiedzy lub możliwości, by skorzystać z Photoshopa? Nic nie szkodzi! Przy odrobinie kreatywności stworzysz własną grafikę, wykorzystując te narzędzia. 

 

 

1. Intuicyjny kreator stron internetowych

 

WebWave 

Prosty i intuicyjny kreator stron internetowych typu "przeciągnij i upuść." Kreator www Webwave umożliwia stworzenie rozbudowanej strony internetowej, bez konieczności programowania. Program posiada przejrzysty interfejs i ogromną ilość funkcji, stronę www można stworzyć z darmowego szablonu lub zbudować ją od podstaw. Dzięki kreatorowi webwave stworzenie strony internetowej jest bajecznie proste, nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Zapraszam do obejrzenia filmu"jak zrobić stronę internetową".

 

2. Narzędzia przydatne do planowania strony

 

Ubersuggest

Prosty i intuicyjny planner słów kluczowych. Wpisz słowo kluczowe, wyberz język polski a ubersuggest zasugeruje Ci dogromną ilośc podobnych fraz. Możesz je sortować według popularności. Z pomocą tego narzędzia szybko znajdziesz pomysły na niezliczoną ilośc słów kluczowych! Ubersuggest pobiera dane także z Google Keyword Planner.

 

3. Narzędzia do przygotowania zdjęć i grafik

 

Canva 

Niesamowite narzędzie do tworzenia grafik na stronę internetową, boga lub social media. Program udostępnia ogromną ilość darmowych szablonów, dzięki którym tworzenie grafiki staje się banalnie proste. Dzięki Canvie stworzysz m.in. baner na stronę www czy bloga, reklamę, infografikę, grafiki do social media. Canva to jedno z niewielu narzędzi online, które daje możliwość zapisu oraz edycji plików. Strona oferuje duży wybór fontów, kształtów i grafik, istnieje także możliwość wgrania własnych zdjęć. Gotową grafikę można pobrać na dysk w różnych formatach lub zamieścić na facebooku czy twitterze bezpośrednio z programu.

Zapraszam to obejrzenia tutoriala "jak zrobić banner na stronę www lub bloga?" w programie Canva. 

 

Yola

Zanim wrzucisz zdjęcia na stronę www, warto je zmniejszyć. Yola to wygodna aplikacja do masowego zmniejszania zdjęć online. Wystarczy wrzucić zdjęcia, wybrać rozmiar a następnie ściągnąć paczkę z gotowymi zdjeciami. Yola działa błyskawicznie! Program posiada też dodatkowe funkcje takie jak zmniejszanie i rozsyłanie dużej ilości zdjęć mailowo bezpośrednio z programu, co pozwala zaoszczędzić miejsce w skrzyce pocztowej. Aplikacja godna polecenia, wielkie brawa dla autora! 

 

TinyPng

Po zmniejszeniu zdjęć czas na optymalizację. Dzięki Tinypng możemy zredukować wagę zdjęć nawet do 70% bez widocznej utraty jakości. Zredukowane zdjęcia znacznie skracają czas ładowania strony internetowej. Bardzo przydane narzędzie, proste i skuteczne. Działa na plikach png oraz jpg.

 

 

4. Narzędzia do przygotowania tekstów

 

Gogole fonts 

Darmowe fonty do użytku komercyjnego, które można dodać do kreatora webwave cms. Dzięki google fonts możemy podejrzeć jak będzie wygladać tekst przed wrzuceniem go na stronę intową, a także dobrać pasującą parę fontów. 

 

Language Tool  

Narzędzie do korekty tekstów. Jeśli Tobie także zdarza się zjadać litery lub popełnić błąd, sprwadź swój tekst w Language Tool zanim wrzucisz go na stronę www. Languge Tool, nie poprawi tekstu autoamycznie, ale podkreśli błędne wyrazy na czerwono, Ty sam zdecydujesz co należy poprawić. 

 

Zecerka

Narzędzie do korekty tekstów, które przydaje się szczególnie do dzielenia wyrazów i poprawy interpunkcji. Załóżmy, że potrzebujesz umieścić obok siebie 2 kolumny tekstu, dzielenie wyrazów pomoże dokładniej wyjustować tekst w kolumnach. Zecerka poprawi też nadliczbowe spacje i kropki. Dodatkowo mamy możliwość wyboru ustawień przed korektą.

 

5. Wartościowe dodatki

 

Lead Reactor

Dodaj przycisk "oddzwonimy w 24 sekundy", i zwiększ skuteczność Twojej strony internetowej. Aplikacja generuje przysk szybkiego kontaktu na stronie www. Instalacja przycisku jest bardzo prosta, wystarczy wypełnić dane i umieścić kod na stronie internetowej. Zobacz wideo instrukcję. 

 

Mailer Lite

Prosty i intuicyjny system do tworzenia newsletterów. Z łatwością podłączysz go pod swoją stronę internetową w kreatorze www webwave cms, skonfigurujesz własny zapis na newsletter i stworzysz pierwszą kampanię mailingową. Mailer lite jest po polsku, a darmowe konto obejmuje do 1000 subskrybentów. Zobacz wideo instriukcję. 

 

6. Generatory

 

 

Adobe Color

Adobe color pomaga tworzyć gotowe zestawy kokorów na stronę internetową. Pracując na "kole kolorów" wybieramy odpowiednią regułę i kolor, a program tworzy paletę z 5 pasujących do siebie kolorów.  A jeśli nie masz pomysłu na kolor wystarczy, że wybierzesz opcje eksploruj, aby zainspirowały cię setki gotowych palet. Adobe color umożliwia również pobranie palety ze zdjęcia oraz zapisanie motywów.  

 

Pictaculours

Generator kolorów ze zdjęcia wystarczy załadować fotografię, aby otrzymać gotową paletę dobranych do niego kolorów.

 

ThingLink

Platforma, która pozwala stworzyć interaktywne zdjęcia. Dzięki Thing Link można dodać odnośniki w dowolnych miejscach na obrazie, tworząc linki, które mocno przyciągają uwagę.  Po najechaniu myszką na odnośnik pojawi się okienko z treścią, którą stworzymy (może to być np. tekst, link, film, muzyka).  Gotowy obraz może być osadzony na stronie www, opublikowany na facebooku lub przesłany jako link. Niestety wersja darmowa oferuje ograniczoną ilość ikonek do odnośników oraz link do Thing Link w dolnym rogu zdjęcia.

 

Magic Mockups

Magic Mocups ułatwi wizualizację twojej strony internetowej lub innej grafiki na ekranie monitora, telefonu lub tabletu. Strona oferuje zbiór zdjęć z wykorzystaniem ekranów różnych urządzeń, do których wystarczy wczytać własna grafikę. Bez użycia skomplikowanych programów graficznych otrzymujemy gotowy mockup, który można pobrać na swój dysk.

 

Mockuper

Mocuper to kolejna aplikacja do tworzenia mockupów online. Oferuje kilkanaście eleganckich i niepowtarzalnych szablonów.  Co ciekawe po wczytaniu zdjęcia, możemy ustawić stopień "połysku" ekranu oraz wielkość gotowego obrazu.   

 

ShapeltApp

Kolejna webowa aplikacja do generowania mockupów, wyróżnia ją to, że umożliwia generowanie wysokiej jakości obrazów bez tła w formacie png.  Do wyboru mamy różne rodzaje telefonów i laptopów. Wystarczy wrzucić zdjęcie w odpowiednim rozmiarze i pobrać gotową grafikę. Uwielbiam tę aplikację za wysoką jakość mockupów oraz możliwość dania cienia i połysku.  Błyskawicznie można wykonać podgląd monitora lub  telefonu, zmiejszyć i od razu wrzucić na stronę internetową. 

 

 

7. Inspiratory

 

Pinterest

Szukasz pomysłu na stronę internetową, Pinterest to prawdziwa kopalnia inspiracji. Zanajdziesz tam ciekawe projekty stron www, prezentacje power point, projekty logotypów, a nawet poradniki. Jeśli nie wiesz czego szukać, zobacz pomysły na prostą stronę internetową, które dla Ciebie przygotowałam.  

 

15 Przydatnych narzędzi do tworzenia stron internetowych dla początkujących

16 stycznia 2018
przydatne programy

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!