Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

3 Pomysły na darmową promocję Twojej strony internetowej

Udało się stworzyłeś stronę www samodzielnie, ale nie wiesz co dalej? Twoja strona nie wyświetla się w wyszukiwarce Google? Dzieje się tak, ponieważ codziennie powstaje ogromna ilość nowych stron, indeksacja takiej strony trwa nawet kilka tygodni. Możesz jednak pomóc wyszukiwarce trafić na Twoją stronę szybciej, wystarczy ją promować.

Oto 3 proste i  skuteczne pomysły na promocję Twojej strony. 

 

1. Zaloguj się do Google moja firma i utwórz wizytówkę swojej firmy wraz z linkiem do strony internetowej. Wypełnij wszystkie możliwe pola, opis działalności, a także godziny otwarcia. Jeśli działasz lokalnie umieść swoją firmę na mapie Google. Wizytówka w Google to najlepsza darmowa forma reklamy.

Jeśli działasz lokalnie dodaj także adres swojej strony do map google – prawdopodobnie będzie trzeba zaczekać na specjalny kod aktywacyjny, który przyjdzie do Ciebie pocztą. Po aktywacji usługi będziesz mógł zbierać opinie o swojej firmie w google. 

 

2. Znajdź blogi o podobnej tematyce do działalności Twojej firmy. Przeczytaj popularne posty i zostaw konstruktywne komentarze. Często w komentarzach znajduje się pole z linkiem do Twojej strony.  Konstruktywny komentarz sprawi, że ktoś ktoś również odwiedzi blog chętnie podejrzy czym się zajmujesz. Dodatkowo linkowanie na stronach które są bardziej znane pomoże Twojej witrynie. 

 

3. Dodaj bezpłatne ogłoszenie na portalach ogłoszeniowych lub lokalnych. Przedstaw swoją ofertę, a jeśli to możliwe oczywiście dodaj link do strony internetowej. 

Oto przykładowe portale, do których dodasz darmowe ogłoszenie: biznesoferty.pl, gumtree.pl, lento.pl, portale lokalne

3 pomysły na darmową promocje strony internetowej
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!