Jak zarabiać na tworzeniu stron internetowych?

Zastanawiasz się jak możesz zacząć zarabiać na tworzeniu stron internetowych? W tym artykule podpowiem Ci jak zacząć nie ponosząc żadnych kosztów! Opowiem Ci jakich narzędzi używać i jak zdobywać klientów. 

Jak zarabiać na tworzeniu stron internetowych – od czego zacząć?

Tworzenie stron internetowych możesz rozpocząć praktycznie od zaraz, nie ponosząc żadnych kosztów! Jedyne czego potrzebujesz to chęć do nauki oraz wytrwałość. Na początek możesz wyobrazić sobie wirtualnego klienta. Czyli wymyślić dla kogo chcesz stworzyć stronę oraz co na tej stronie powinno się znajdować – czego oczekuje Twój klient. Jeśli jesteś odważny/na możesz od razu znaleźć osobę w swoim otoczeniu wśród rodziny znajomych, która potrzebuje prostą stronę internetową. Rozpoczynając od stworzenia strony dla kogoś rzucasz się na głęboką wodę, ale jednocześnie masz większą motywację do pracy i nauki. Jeśli pracujesz z prawdziwym klientem musisz ustalić cenę za wykonanie usługi oraz uprzedzić klienta, że do uruchomienia strony potrzebna jest jeszcze opłata za hosting i domenę. 

Jak zacząć tworzenie strony internetowej.

Jeśli masz już przygotowane materiały na stronę to od razu możemy zacząć ją tworzyć. Na początek proponuję ci polski kreator WebWave – jest to świetne narzędzie do tworzenia stron internetowych dla siebie i dla klientów. Wystarczy, że zarejestrujesz się do kreatora już od razu możesz rozpocząć tworzenie strony internetowej. Od początku masz dostęp do pełnej wersji tego narzędzia i do wszystkich ustawień. Co najważniejsze tworzenie strony w WebWave jest  proste i przypomina nieco tworzenie grafiki w Canvie.

Kiedy twoja strona jest gotowa publikujesz ją i udostępniasz swojemu klientowi, a następnie omawiacie wygląd, zmiany i inne rzeczy. Po wykonaniu poprawek można już uruchomić stronę na własnej domenie. W tym celu w panelu webmastera wybierasz pakiet premium, a w opcjach płatności zaznaczasz stronę będzie opłacał mój klient. W ten sposób cała płatność za pakiet Premium oraz domenę będzie przekierowana na klienta. Dodatkowo możesz ustawić jeszcze własną prowizję i zarabiać za każdym razem kiedy klient opłaci pakiet. 

To nic nie kosztuje i nic nie ryzykujesz! 

Webwave- Jak zarabiać na tworzeniu stron

Brak pomysłu na stronę? Zainspiruj się!

Kiedy tworzysz pierwsze strony internetowe pojawia się problem braku pomysłu na wygląd strony… Siadasz przed kreatorem stawiasz elementy i wydaje ci się, że nic do siebie nie pasuje… Spokojnie na początku każdy tak ma. Najlepszym sposobem, aby to przełamać jest przeglądanie stron internetowych, które stworzyli inni twórcy. Oczywiście nie chodzi o to, aby je kopiować. Przeglądanie ciekawych realizacji pomaga w lepszym łączeniu czcionek, kolorów czy elementów. Im więcej stron przeglądasz tym łatwiej będzie Ci stworzyć własną koncepcję. Ja korzystam z portali typu Dribbble, Pinterest, Behance. 

Im więcej wiesz, tym lepiej

Udało ci się stworzyć pierwszą stronę internetową dla klienta? To jest ogromny sukces możesz być z siebie dumny/dumna! Jeśli chcesz iść tą drogą i zarabiać na tworzeniu stron internetowych warto cały czas się rozwijać. Zgłębiać wiedzę o SEO, marketingu internetowym, promocji strony tak, aby strony, które tworzysz były jak najskuteczniejsze. Na moim blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów, które pomogą ci na początku. Bardzo przydatna będzie checklista strony www. 

Jak zarabiać tworząc strony internetowe
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!