Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

Jak pozycjonować stronę internetową?

Jak pozycjonować stronę internetową? Chyba każdy, kto ma własną stronę zadaje sobie to pytanie. Obecnie najprostszym sposobem na pozycjonowanie strony internetowej jest prowadzenie bloga firmowego! Blog to miejsce, w którym możemy umieścić obszerne artykuły bogate w słowa kluczowe, merytoryczne, odpowiadające na zapytania naszej grupy docelowej. 

Jak pozycjonować stronę internetową – prowadz bloga firmowego!

Zanim rozpoczniesz pisanie bloga firmowego zorientuj się czego poszukują Twoi potencjalni klienci. Na początek zapisz sobie, jakie pytania Ci zadają i jakie mają wątpliwości przed rozpoczęciem współpracy. W pierwszych postach Postaraj się odpowiedzieć na te pytania i wątpliwości. Kolejnym ważnym krokiem jest ustalenie, jakie pytania zadają twoi klienci wujkowi Google. Zazwyczaj kiedy szukamy jakiejś usługi bądź produktu to wcześniej czytamy na ten temat informacje w Google, aby zorientować się czego dokładnie nam potrzeba. Wpisujemy wówczas konkretne frazy kluczowe i sprawdzamy wyniki wyszukiwania. Twoim zadaniem jest sprawdzić jakie frazy wpisują Twoi klienci. 

Jak pozycjonować stronę – słowa kluczowe

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć słowa kluczowe zapraszam cię do przeczytania artykułu – https://jakstworzycstrone.pl/slowa-kluczowe-pozycjonowanie-strony/  W tym poradniku opisuje gdzie szukać słów kluczowych i z jakich narzędzi warto skorzystać.  Załóżmy, że masz już wybrane słowo kluczowe (jedna fraza dla jednego artykułu), teraz przygotuj trzy lub  cztery nagłówki, które znajdą się wewnątrz twojego artykułu. Zadbaj o to, aby nagłówki miały słowo kluczowe. Wstaw nagłówki na swoją stronę oznaczając je odpowiednio H1, H2, H3  oczywiście pomiędzy nagłówkami powinna znaleźć się treść tak jak widzisz to w tym artykule.  Każdy artykuł powinien mieć co najmniej 300 słów i najlepiej, aby zawierał słowa kluczowe. 

Nagłówki i treść to nie wszystko – dodatkowe ustawienia

Oprócz nagłówków oraz tekstu słowa kluczowe powinny pojawić się również w opisie obrazków oraz w meta tytule i meta opisie strony. Warto zadbać o to, aby meta tytuł i meta opis miały odpowiednią długość i były zachęcające dla odbiorców. W każdym poście powinny zaleźć się także linki wewnętrzne oraz zewnętrze (wychodzące). 

Tworzysz strone w kreatorze WebWave? Zobacz video insturkcje

Poprawnie napisane posty w kreatorze WebWave bardzo dobrze się pozycjonują.  Dla każdej strony możesz wykonać analizę SEO.  Zobacz, jak zoptymalizować stronę krok po kroku.

Jak pozycjonować stronę internetową
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!