Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Wiesz już jak tworzyć swoją własną stronę internetową, ale posiadanie witryny to nie wszystko, aby zaistnieć w sieci trzeba dać się odnaleźć. Jak skutecznie pozycjonować stronę www? Zacznij od optymalizacji! Przedstawiam Ci 10 sposobów na optymalizację strony internetowej stworzonej w kreatorze www webwave cms. Krok po kroku dowiesz się jak przygotować słowa kluczowe, jak ustawić meta tagi, jak zoptymalizować grafikę na twojej stronie internetowej.

 

 

 

Podsumowanie:

 

1. Słowa kluczowe - stwórz listę słów kluczowych dla swojej strony. Najważniejsze słowa frazy lub ich synonimy powinny się znaleźć na stronie głównej.  Dla każdej podstrony wybierz inne słowo kluczowe.

 

2. Teksty na stronie - Spisz na kartce najważniejsze słowa kluczowe oraz ich synonimy, następnie napisz ciekawy tekst reklamowy z zawierający przygotowane frazy. Każda podstrona powinna zawierać minimum 250 znaków tekstu. Zadbaj o to aby tekst był zróżnicowany, unikaj bloków tekstu. Sprawdź błędy ortograficzne i literówki.

 

3. Nagłówki - zadbaj o to aby każda strona miała jeden nagłówek H1, powinien opisywać o czym jest strona internetowa i zawierać słowo kluczowe na które pozycjonujesz daną stronę (najlepiej jeśli słowo kluczowe jest umieszczone na początku nagłówka) . Każda podstrona powinna mieć unikatowy nagłówek H1.  Jeśli strona www zawiera więcej treści warto dodać także znaczniki H2, H3, H4, ułatwia to wyszukiwarkom hierarchizowanie treści.

 

4. Meta tytuł - każda podstrona powinna mieć unikatowy meta tytuł zawierający słowo kluczowe. Meta tytuł to także nagłówek pojawiający się w wynikach wyszukiwania, powinien być czytelny i zrozumiały dla odbiorców.

 

5. Meta opis - dla każdej podstrony stwórz krótki ciekawy opis, zachęcający do jej odwiedzenia. Te kilka linijek teksu pojawia się w wynikach wyszukiwania zaraz pod linkiem i decyduje o tym czy użytkownik odwiedzi twoją witrynę. Treść metatagu powinna być zgodna z treścią podstrony.

 

6. Optymalizacja obrazów - dostosuj wielkość obrazów do wielkości elementów na stronie internetowej, duże obrazy możesz dodatkowo skompresować np za pomocą optimizilla. Ustaw tytuły i tytuły alternatywne dla obrazów.

 

7. Nawigacja - Zadbaj o to aby poruszanie się po Twojej stronie www było intuicyjne. Sprawdź czy menu jest widoczne i czytelne.

 

8. Przekierowanie 301 - jeśli tworzysz stronę internetową w kreatorze stron www webwave cms lub jeśli posiadasz kilka domen dla jednej strony, wybierz tę najważniejszą i ustaw przekierowanie 301, dzięki temu roboty nie zarzucą Ci duplikowania treści. Przekierowanie 301 zwiększy siłę linków Twojej strony.

 

9. Strona błędu 404 - stwórz stronę błędu 404, umożliwi ona klientom powrót do menu w razie gdy trafią na nieaktualny adres podstrony.

 

10. Mapa witryny - Mapa witryny umożliwia robotom lepszą i sprawniejszą indeksację, w kreatorze stron www webwave mapa generowana jest automatycznie oraz przesyłana do google po każdej aktualizacji Twojej strony.

 

 

Lista przydatnych linków i narzędzi przy tworzeniu strony internetowej:

 

Planer słów kluczowych google adwords - To narzędzie pomoże Ci wyszukać słowa kluczowe oraz sprawdzić ich popularność, aby z niego korzystać wystarczy się zalogować używając konta google.

 

Ubbersuggest - strona internetowa która wskazuje sugestie wyszukiwania do danego słowa kluczowego. Podczas wpisywania tekstu w wyszukiwarkę google, automatycznie pojawiają się podpowiedzi, narzędzie ubbersuggest wyszukuje dla nas takie podpowiedzi i tworzy listę, aby w pełni korzystać z narzędzia wystarczy wybrać język polski.

 

Optimizilla - strona do optymalizacji obrazów, potrafi zmniejszyć wagę pliku nawet o 80% bez utraty jakości.

 

 

Jak pozycjonować stronę internetową - optymalizacja strony www

12 kwietnia 2016
optymalizacja webwave

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Joanna

Lewandowska