Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

Jak analizować stronę internetową za pomocą Google Search Console

Najważniejsze fukncje Google Search Console

 

Stworzyłeś już swoją pierwszą stronę internetową, czas sprawdzić jak Twoja strona radzi sobie w wyszykiwarce. Google Search console To podstawowe narzędzie Google, które służy do zarządzania oraz monitorowania twojej witryny  w wyszukiwarce. To narzędzie wykryje ewentualne problemy z indeksacją witryny oraz pokaże pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google na wybrane frazy kluczowe.

 

Na początek zobacz jak podłączyć Goole Search Console do Twojej strony internetowej stworzonej w webwave cms:

Co sprawdzisz w usłudze Google Search Console?

Sprawdzenie i analiza słów kluczowych

W zakładce analityka wyszukiwania możesz sprawdzić jakie słowa kluczowe widzi wyszukiwarka Google na Twojej stronie internetowej. Tutaj sprawdzisz dokładną pozycję Twojej strony www na wybrane słowa kluczowe. Jeśli podana lista nie zawiera ważnych dla Ciebie fraz kluczowych (wyniki znacznie róznią się od twoich celów) oznacza to że musisz poprawić treść swojej witryny.

Sprawdzanie pozycji strony internetowej w wyszukiwarce

Gdy w zakładce analityka wyszukiwania zaznaczysz: kliknięcia, wyświetlenia oraz pozycja, będziesz mógł z łatwością przeanalizować, na której pozycji w Google wyświetla się twoja strona na wybraną frazę kluczową. Podejrzysz nie tylko ilość wyświetleń, ale także ilość kliknięć, dzięki czemu ocenisz, która z podstron jest najbardziej efektywbna. Dowiesz się jaka jest skuteczność Twoich stron oraz co najbardziej interesuje odbiorców.

Jak google widzi twoją stronę internetową

W zakładce wygląd w wyszukiwarce sprawdzisz jak Google widzi twoją stronę. Tu możesz sprawdzić poprawność meta tytułów i meta opisów oraz ich ewentualne braki.

Sprawdzanie linków prowadzących do Twojej strony www

Zakładce linki do twojej witryny przeanalizujesz które linki przynoszą Twojej stronie internetowej najwięcej korzyści. Tutaj także sprawdzisz, do jakich podstron kierują łącza oraz jakie słowa stanowią przekierowanie. Ta analiza pomoże Ci ocenić gdzie warto zamieszczać linki do Twojej witryny.

Obsługa urządzeń mobilnych

W zakładce obsługa urządzeń mobilnych sprawdzisz czy twoja strona poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych. W webwave cms możesz tworzyć strony dostosowane do najnowszych standardów Google. Jeśli chcesz szczegółowo sprawdzić Jak wygląda twoja strona w wersjach responsywnych to kliknij tu i przeprowadź test.

Problemy z wyświetlaniem stron

W zakładce błędy indeksowania możesz sprawdzić, czy są problemy z wyświetlaniem twoich stron. Podejrzysz tam między innymi błędy 404, a często także nieistniejące linki, jeśli Twoja domena posiada jakąś przeszłość w google. Często zdarza się, ż błedy 404 są ignorowane lub niezuważane, a mogą mieć wpływ na spoadek strony w nynikach wyszykiwania. Jeśli tworzysz stronę w webwave błędy 404 możesz bardzo łatwo naprawić korzystająć z przekierowań, dokładną instukcję znajdziesz w pomocy webwave.

Jeśli chcesz szczegółowo poznać Google Serch Console koniecznie zobacz film Pawła Dudy z projektmarketing.pl :

Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Analiza strony w Google Search console
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!