Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

Darmowe zdjęcia i grafiki na stronę internetową

Grafika i zdjęcia to podstawa dobrej strony internetowej, dlatego dziś wrzucam Wam listę miejsc gdzie możecie znaleźć darmowe zdjęcia do wykorzystania przy tworzeniu stron internetowych. W artykule „to Ci się przyda” znajdziecie także narzędzia, które pomogą Wam w edycji grafiki na stronie internetowej. 

Darmowe banki zdjęć na twoją stronę internetową:

1. Freepik  – Jest to moja ulubiona platforma ze względu na różnorodność grafik. Na Freepik znajdziecie zarówno zdjęcia, jak i wektory, ikony, a nawet pliki PSD. Wyszukiwarka Freepik jest w języku polskim, ale konieczne jest przypisanie autorstwa. 

2. Pixabay – Świetny, darmowy bank zdjęć z wyszukiwarką w języku polskim, wystarczy wpisać interesujące nas hasło, aby otrzymać dziesiątki darmowych zdjęć dostosowanych do tematu wyszukiwania, o przyzwoitej jakości. 

3. Pexels – Rewelacyjne zdjęcia, dobra jakość i całkiem spory wybór. Można przeglądać zdjęcia bezpośrednio ze strony głównej lub skorzystać z wyszukiwarki. 

4.Picjumbo –  Strona trochę mało przejrzysta ze względu na reklamy, za to zdjęcia bardzo dobre. Serwis posiada wyszukiwarkę, a po lewej stronie mamy listę kategorii. 

5. Foodiesfeed – Darmowe zdjęcia jedzenia, wysoka rozdzielczość i świetna jakość.

6. Stock tookapic – Strona zawiera zdjęcia darmowe jak i płatne, by wyświetlać tylko darmowe należy wybrać ustawienie: filter- free. Zdjęcia bardzo ciekawe i dobrej jakości.

Zdjęcia wyjątkowe niezwykle, artystyczne

1. Magdeleine – Wyjątkowe i ciekawe fotografie w wersji nieco artystycznej.  Zdecydowanie warto tu zajrzeć.

2. Unsplash – Niezwykłe fotografie, niestety mało przejrzysty interfejs, zdjęcia oglądamy po prostu scrollując, brak wyszukiwarki. 

3. StockSnap – Dobre zdjęcia choć jak dla mnie czasem zbyt mocno przefiltrowane. Strona posiada wyszukiwarkę, jest przejrzysta i można tu znaleźć prawdziwe „rodzynki”.

4. IMcreator – Świetne fotografie, pogrupowane kategoriami, zdjęcia których prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej.

5. Life of pix – 56 stron ze świetnymi, darmowymi zdjęciami. Fotografie udostępnione do użytku osobistego oraz komercyjnego. 

6. Dont Earse – Zbiór darmowych zdjęć o różnej tematyce na licencji CC0, przeglądanie ułatwia wygodna galeria oraz podział na kategorie. 

7. Little Visuals – bardzo piękne zdjęcia i smutna historia… Witryna zawiera 7 stron z darmowymi zdjęciami, niestety kolekcja nie będzie powiększana ze względu na śmierć autora, 26 letniego Nica. Rodzina udostępnia zdjęcia na licencji CC0.

8. Getrefe – Strona zawiera zbiór zdjęć, wysokiej jakości, o różnej tematyce. Getrefe wyróżnia spora ilość zdjęć związanych z technologią. 

9. Gratisography – Zbiór zabawnych, inygujących zdjęć do dowolnego wykorzysania. Zdjęcia świetnej jakości, wygodny interfejs i kategorie. 

10. Picography – Aby przeglądać darmowe zdjęcia, należy przepisać kod z obrazka, ale zapewniam, że naprawdę warto pokonać to drobne utrudnienie. Do obejrzenia 14 stron z rewelacyjnymi zdjęciami. 

11. Splitshire – Jeden z moich ulubionych banków… Zawiera prawdziwie klimatyczne zdjęcia, w ogromnej ilości, podzielone na kategorie. 

12. Best Stock Photo Free – Bank darmowych zdjęć na różnych licencjach. Dla ułatwienia wyszukiwarka i kategorie.

13. Moveast – Wysokiej jakości zdjęcia podróżnicze, nie ma ich wiele, ale można znaleźć tu coś ciekawego. 

14. Stokpic – Dużo kreatywnych zdjęć, dużo żywych kolorów, przejrzyste przeglądanie, czytelne kategorie. Kolejna moja ulubiona…

15. New Old Stock – Bank zawiera archiwalne zdjęcia z publicznych domen. Dużo czarnobiałych fotografii, dużo ciekawostek…

16. Snapwire Snaps – Fenomenalne zdjęcia do dowolnego wykorzystania, co tydzień 7 nowych fotografii. 

17. Negative Space – Najwyższej jakości zdjęcia o różnej tematyce, wszystkie na licencji CC0. Przejrzysta strona z wyszukiwarką. 

Darmowa grafika na stronę internetową

1. Iconfinder – strona zawiera darmowe ikony w różnych formatach

2. Freeiconsweb – Darmowe zestawy ikon. Zbiór można przeglądać bezpośrednio ze strony głównej, do dyspozycji mamy także przeglądarkę, można także wyszukać ikony według kolorów. 

3. FreeDownloads – zbiór darmowych grafik, do wyboru wektory, zdjęcia, fonty, ikony, tła, pędzle i wiele innych.

4. Bacgrounds – darmowe tła

Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Darmowe zdjęcia na stronę internetową
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.