Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

Darmowe zdjęcia i grafiki na stronę internetową

Grafika i zdjęcia to podstawa dobrej strony internetowej, dlatego dziś wrzucam Wam listę miejsc gdzie możecie znaleźć darmowe zdjęcia do wykorzystania przy tworzeniu stron internetowych. W artykule „to Ci się przyda” znajdziecie także narzędzia, które pomogą Wam w edycji grafiki na stronie internetowej. 

Darmowe banki zdjęć na twoją stronę internetową:

1. Freepik  – Jest to moja ulubiona platforma ze względu na różnorodność grafik. Na Freepik znajdziecie zarówno zdjęcia, jak i wektory, ikony, a nawet pliki PSD. Wyszukiwarka Freepik jest w języku polskim, ale konieczne jest przypisanie autorstwa. 

2. Pixabay – Świetny, darmowy bank zdjęć z wyszukiwarką w języku polskim, wystarczy wpisać interesujące nas hasło, aby otrzymać dziesiątki darmowych zdjęć dostosowanych do tematu wyszukiwania, o przyzwoitej jakości. 

3. Pexels – Rewelacyjne zdjęcia, dobra jakość i całkiem spory wybór. Można przeglądać zdjęcia bezpośrednio ze strony głównej lub skorzystać z wyszukiwarki. 

4.Picjumbo –  Strona trochę mało przejrzysta ze względu na reklamy, za to zdjęcia bardzo dobre. Serwis posiada wyszukiwarkę, a po lewej stronie mamy listę kategorii. 

5. Foodiesfeed – Darmowe zdjęcia jedzenia, wysoka rozdzielczość i świetna jakość.

6. Stock tookapic – Strona zawiera zdjęcia darmowe jak i płatne, by wyświetlać tylko darmowe należy wybrać ustawienie: filter- free. Zdjęcia bardzo ciekawe i dobrej jakości.

Zdjęcia wyjątkowe niezwykle, artystyczne

1. Magdeleine – Wyjątkowe i ciekawe fotografie w wersji nieco artystycznej.  Zdecydowanie warto tu zajrzeć.

2. Unsplash – Niezwykłe fotografie, niestety mało przejrzysty interfejs, zdjęcia oglądamy po prostu scrollując, brak wyszukiwarki. 

3. StockSnap – Dobre zdjęcia choć jak dla mnie czasem zbyt mocno przefiltrowane. Strona posiada wyszukiwarkę, jest przejrzysta i można tu znaleźć prawdziwe „rodzynki”.

4. IMcreator – Świetne fotografie, pogrupowane kategoriami, zdjęcia których prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej.

5. Life of pix – 56 stron ze świetnymi, darmowymi zdjęciami. Fotografie udostępnione do użytku osobistego oraz komercyjnego. 

6. Dont Earse – Zbiór darmowych zdjęć o różnej tematyce na licencji CC0, przeglądanie ułatwia wygodna galeria oraz podział na kategorie. 

7. Little Visuals – bardzo piękne zdjęcia i smutna historia… Witryna zawiera 7 stron z darmowymi zdjęciami, niestety kolekcja nie będzie powiększana ze względu na śmierć autora, 26 letniego Nica. Rodzina udostępnia zdjęcia na licencji CC0.

8. Getrefe – Strona zawiera zbiór zdjęć, wysokiej jakości, o różnej tematyce. Getrefe wyróżnia spora ilość zdjęć związanych z technologią. 

9. Gratisography – Zbiór zabawnych, inygujących zdjęć do dowolnego wykorzysania. Zdjęcia świetnej jakości, wygodny interfejs i kategorie. 

10. Picography – Aby przeglądać darmowe zdjęcia, należy przepisać kod z obrazka, ale zapewniam, że naprawdę warto pokonać to drobne utrudnienie. Do obejrzenia 14 stron z rewelacyjnymi zdjęciami. 

11. Splitshire – Jeden z moich ulubionych banków… Zawiera prawdziwie klimatyczne zdjęcia, w ogromnej ilości, podzielone na kategorie. 

12. Best Stock Photo Free – Bank darmowych zdjęć na różnych licencjach. Dla ułatwienia wyszukiwarka i kategorie.

13. Moveast – Wysokiej jakości zdjęcia podróżnicze, nie ma ich wiele, ale można znaleźć tu coś ciekawego. 

14. Stokpic – Dużo kreatywnych zdjęć, dużo żywych kolorów, przejrzyste przeglądanie, czytelne kategorie. Kolejna moja ulubiona…

15. New Old Stock – Bank zawiera archiwalne zdjęcia z publicznych domen. Dużo czarnobiałych fotografii, dużo ciekawostek…

16. Snapwire Snaps – Fenomenalne zdjęcia do dowolnego wykorzystania, co tydzień 7 nowych fotografii. 

17. Negative Space – Najwyższej jakości zdjęcia o różnej tematyce, wszystkie na licencji CC0. Przejrzysta strona z wyszukiwarką. 

Darmowa grafika na stronę internetową

1. Iconfinder – strona zawiera darmowe ikony w różnych formatach

2. Freeiconsweb – Darmowe zestawy ikon. Zbiór można przeglądać bezpośrednio ze strony głównej, do dyspozycji mamy także przeglądarkę, można także wyszukać ikony według kolorów. 

3. FreeDownloads – zbiór darmowych grafik, do wyboru wektory, zdjęcia, fonty, ikony, tła, pędzle i wiele innych.

4. Bacgrounds – darmowe tła

Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

Darmowe zdjęcia na stronę internetową
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!