Logo Joanna Lewandowska - strony internetowe

Darmowe szablony stron internetowych

Darmowe szablony stron internetowych – czy watro z nich skorzystać?

Moim zdaniem tak! Gotowy szablon może znacznie przyspieszyć stworzenie własnej strony internetowej. Szablony zazwyczaj zawierają zestaw niezbędnych elementów potrzebnych do przygotowania strony. W szablonie mamy już ustawione menu strony, miejsce na logo czy stopkę.  Wystarczy, że podstawimy swoje dane i nie musimy poświęcać czasu na ustawianie wyglądu, wielkości i położenia elementów.

Czasami możemy skorzystać z szablonu, który jest dostosowany do naszej branży co jeszcze bardziej ułatwia pracę nad stroną. 

Czy taki gotowy szablon ogranicza możliwości rozbudowy strony?

Wszystko zależy od tego jak zbudowany jest sam szablon. Osobiście korzystam z szablonów do WordPressa oraz Webwave. W przypadku WordPressa faktycznie zdarza się, że elementy szablonu jest trudno zmienić. Jeśli tworzymy stronę z dodatkiem takich wtyczek jak Elementor lub Divi, warto upewnić się, że szablon jest w pełni kompatybilny z używaną przez nas wtyczką.  W przypadku szablonów do kreatora Webwave są one całkowicie edytowalne i w żaden sposób nie ograniczają możliwości tworzenia czy edycji strony. W WebWave każdy element możemy zmienić i dopasować do swoich potrzeb niezależnie od tego czy jest on częścią szablonu. 

Gdzie szukać darmowych szablonów stron internetowych?

Darmowe szablony stron internetowych do kreatora WebWave znajdziesz na mojej stronie https://jakstworzycstrone.pl/szablony-webwave/ oraz w samym kreatorze. Wszystkie one są darmowe do użytku komercyjnego. Darmowe szablony do WordPress są dostępne na takich stronach jak wordpres.org, nicepage.com czy templatemoster. Jest bardzo dużo stron, na których można znaleźć darmowe szablony do WordPress. Watro jednak przyjrzeć się licencji, na jakiej oferowane są szablony. Zdarza się, że niektóre strony z szablonami wymagają aktywnej subskrypcji. 

Zobacz, jak możesz wykorzystać darmowe szablony stron internetowych (wideo instrukcja)

Darmowe szablony stron internetowych
Joanna Lewandowska strona internetowa

Nazywam się Joanna Lewandowska i pomogę Ci zbudować własną stronę internetową! Chcę Ci pokazać, że tworzenie strony www wcale nie musi być trudne. Na tym blogu znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz wszystkie niezbędne narzędzia!