Jeśli spodobał Ci się ten artykuł lub masz jakieś pytania, napisz komentarz.

Oto 15 przydatnych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć stronę internetową, bloga, albo grafikę do social media. Narzędzia przygotowane specjalnie z myślą o początkujących. Nie masz wiedzy lub możliwości, by skorzystać z Photoshopa? Nic nie szkodzi! Przy odrobinie kreatywności stworzysz własną grafikę, wykorzystując te narzędzia. 

 

 

WebWave

Prosty i intuicyjny kreator stron internetowych typu "przeciągnij i upuść." Webwave umożliwia stworzenie rozbudowanej strony internetowej, bez konieczności programowania. Program posiada przejrzysty interfejs i ogromną ilość funkcji, stronę można stworzyć z darmowego szablonu lub zbudować ją od podstaw. Dzięki webwave stworzenie strony internetowej jest bajecznie proste, nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Zapraszam do obejrzenia filmu"jak zrobić stronę internetową".

 

 

 

 

 

Canva 

Niesamowite narzędzie do tworzenia grafiki na stronę. Program udostępnia ogromną ilość darmowych szablonów, dzięki którym tworzenie grafiki staje się banalnie proste. Dzięki Canvie stworzysz m.in. baner na stronę czy bloga, reklamę, infografikę, plakat, ulotki, a nawet wizytówki. Canva to jedno z niewielu narzędzi online, które daje możliwość zapisu oraz edycji plików. Strona oferuje duży wybór fontów, również z polskimi, dużą ilość kształtów i grafik, istnieje także możliwość wgrania własnych zdjęć.  Gotową grafikę można pobrać na dysk w różnych formatach lub zamieścić na facebooku czy twitterze bezpośrednio z programu.

Zapraszam to obejrzenia tutoriala "jak zrobić banner na stronę lub bloga?" w programie Canva. 

 

 

 

Pixlr Editor

Pixlr program dostępny online, który może stanowić alternatywę Photoshopa dla początkujących użytkowników. Bez konieczności instalacji, otrzymujemy aplikację, która umożliwia edycję zdjęć, usuwanie tła, pracę na warstwach oraz maskach. Pixlr posiada intuicyjny interfejs oraz możliwość zapisu plików do formatu pxd z zachowaniem warstw.

 

 

 

Pixlr Express

Program twórców pixlr do edycji zdjęć, prostego retuszu, nałożenia filtrów czy naniesienia tekstu. Jednym słowem prosty i szybki edytor fotografii online. Dodatkowo w pixlr express można stworzyć efektowny kolarz zdjęć.

 

 

 

Piktochart

Doskonałe narzędzie do tworzenia infografik. Na darmowym kocie mamy do wyboru kilka ciekawych szablonów, możemy również stworzyć własną infografikę od podstaw, dzięki ogromnej ilości elementów. Pictochart jest stosunkowo prosty w obsłudze dzięki edycji typu "przesuń i upuść".

 

 

 

Design Rails

Strona oferuje stworzenie logotypu za darmo (opcja będzie dostępna tylko przez określony czas). Aby otrzymać darmowe logo, wystarczy określić charakterystykę logo oraz uzupełnić nazwę, program przeprowadzi nas  krok po kroku przez całą procedurę... Na końcu będzie na nas czekać 5 propozycji logo, z podglądem jak będą one wyglądały na wizytówkach czy papierze firmowym. Dodatkowo można modyfikować kolor i czcionkę wybranego logotypu. Aby pobrać gotowy znak firmowy musimy podać imię, nazwisko i adres email. Logo otrzymujemy w postaci plików png oraz sgv.

 

 

 

Adobe Color

Świetna aplikacja online, niezastąpiona przy doborze kolorystyki do strony. Adobe color pomaga tworzyć gotowe zestawy kolorystyczne. Pracując na "kole kolorów" wybieramy odpowiednią regułę i kolor, a program tworzy paletę z 5 pasujących do siebie kolorów.  A jeśli nie masz pomysłu na kolor wystarczy, że wybierzesz opcje eksploruj, aby zainspirowały cię setki gotowych palet. Adobe color umożliwia również pobranie palety ze zdjęcia oraz zapisanie motywów.  

 

 

 

Pictaculours

Generator kolorów ze zdjęcia wystarczy załadować fotografię, aby otrzymać gotową paletę dobranych do niego kolorów.

 

 

 

ThingLink

Platforma, która pozwala stworzyć interaktywne zdjęcia. Dzięki Thing Link można dodać odnośniki w dowolnych miejscach na obrazie, tworząc linki, które mocno przyciągają uwagę.  Po najechaniu myszką na odnośnik pojawi się okienko z treścią, którą stworzymy (może to być np. tekst, link, film, muzyka).  Gotowy obraz może być osadzony na stronie, opublikowany na facebooku lub przesłany jako link. Niestety wersja darmowa oferuje ograniczoną ilość ikonek do odnośników oraz link do Thing Link w dolnym rogu zdjęcia.

 

 

 

Spotful

Platforma która pozwala stworzyć interaktywne video. Wystarczy załadować film z dysku lub z linku i dodać interaktywne znaczniki (może to być link do facebooka, tweetera, filmu na youtube albo po prostu pole tekstowe) Gotowe wideo z niezliczoną ilością odnośników możemy zamieścić na stronie. Na tę chwilę spotful działa bezpłatnie wystarczy tylko rejestracja.

 

 

 

TinyPng

Narzędzie online do optymalizacji zdjęć jpg oraz png, korzystając z tej aplikacji, możemy zredukować wagę pliku nawet do 70% bez widocznej utraty jakości. Zredukowane zdjęcia znacznie przyspieszają ładowanie strony. Bardzo przydane narzędzie, proste i skuteczne.

 

 

 

Yola

Wygodna aplikacja do masowego zmniejszania zdjęć. Początkowo byłam sceptyczna do zmniejszania dużej ilości zdjęć "online" ze względu na stratę czasu, ale Yola działa błyskawicznie! Program posiada też dodatkowe funkcje takie jak zmniejszanie i rozsyłanie dużej ilości zdjęć meilowo bezpośrednio z programu, meile dochodzą błyskawicznie, a my nie zapychamy skrzynki. Wszystkie funkcje programu poznajemy w przyjemnych filmikach na stronie początkowej. Aplikacja godna polecenia, wielkie brawa dla autora! 

 

 

 

 

Customizr

Dzięki tej stronie już nie będziesz musiał przeszukiwać internetu, aby znaleźć odpowiednie ikony do mediów społecznościowych. Aplikacja zawiera spory zestaw darmowych ikon, które można modyfikować: ustawić kolor, kształt, wielkość czy przeźroczystość. Ikony w formacie png lub svg można zapisujemy na dysk.

 

 

 

Magic Mockups

Magic Mocups ułatwi wizualizację twojej strony lub innej grafiki na ekranie monitora, telefonu lub tabletu. Strona oferuje zbiór zdjęć z wykorzystaniem ekranów różnych urządzeń, do których wystarczy wczytać własna grafikę. Bez użycia skomplikowanych programów graficznych otrzymujemy gotowy mockup, który można pobrać na swój dysk.

 

 

 

ShapeltApp

Kolejna webowa aplikacja do tworzenia mockupów. Do wyboru mamy różne rodzaje telefonów i laptopa. Wystarczy wrzucić zdjęcie w odpowiednim rozmiarze i pobrać gotową grafikę. Uwielbiam tę aplikację za wysoką jakość mockupów oraz za możliwość pobierania bez zbędnego tła (w formacie png).

 

 

ANDROID czyli przydatne w telefonie i tablecie.

 

Snapseed 

Narzędzie bezpłatnie dostępne na platformę android i os, jednak tak dobre, że musiałam je tu wymienić. Aplikacja (od Google) umożliwia obróbkę fotografii na bardzo profesjonalnym poziomie, w odróżnieniu od innych tego typu narzędzi możemy np. zmieniać wybraną partię zdjęcia, poprawić krzywą perspektywę, dostosować jasność, kontrast i nasycenie wybranego elementu. Ponadto Snapseed umożliwia pracę i zapis na oryginalnym rozmiarze zdjęcia. Jak dla mnie ta aplikacja w wersji mobilnej jest po prostu bezkonkurencyjna!

 

 

 

Background Eraser

Skoro już wspomniałam o aplikacji na androida, to dorzucę jeszcze jedną, Background Eraser. Ta niewielka aplikacja pozwala w szybki sposób usunąć tło ze zdjęcia. Im bardziej jednolite tło, tym lepiej radzi sobie funkcja automatycznego usuwania, szczegółowe elementy usuniemy ręcznie, korzystając z zoomu. W aplikacji można ustawić ostrość krawędzi oraz stopień dokładności automatycznego usuwania. Gotowe zdjęcie jest zapisywane w formacie png.


 

przydatne programy

Przydatne narzędzia do tworzenia stron internetowych dla początkujących

28 sierpnia 2015
jak zrobić www

Stwórz ją samodzielnie. To proste! Zobacz instrukcje krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?