Jeśli spodobał Ci się ten artykuł lub masz jakieś pytania, napisz komentarz.

Wiesz już jak tworzyć swoją własną stronę internetową, ale posiadanie witryny to nie wszystko, aby zaistnieć w sieci trzeba dać się odnaleźć. Jak skutecznie pozycjonować stronę? Zacznij od optymalizacji! Przedstawiam Ci 10 sposobów na optymalizację strony internetowej stworzonej w webwave cms. Krok po kroku dowiesz się jak przygotować słowa kluczowe, jak ustawić meta tagi, jak zoptymalizować grafikę.

 

 

 

Podsumowanie:

 

1. Słowa kluczowe - stwórz listę słów kluczowych dla swojej strony. Najważniejsze słowa frazy lub ich synonimy powinny się znaleźć na stronie głównej.  Dla każdej podstrony wybierz inne słowo kluczowe.

 

2. Teksty na stronie - Spisz na kartce najważniejsze słowa kluczowe oraz ich synonimy, następnie napisz ciekawy tekst reklamowy z zawierający przygotowane frazy. Każda podstrona powinna zawierać minimum 250 znaków tekstu. Zadbaj o to aby tekst był zróżnicowany, unikaj bloków tekstu. Sprawdź błędy ortograficzne i literówki.

 

3. Nagłówki - zadbaj o to aby każda strona miała nagłówek H1, powinien opisywać o czym jest strona i zawierać słowo kluczowe na które pozycjonujesz daną stronę (najlepiej jeśli słowo kluczowe jest umieszczone na początku nagłówka) . Każda podstrona powinna mieć unikatowy nagłówek H1.  Jeśli strona zawiera więcej treści warto dodać także znaczniki H2, H3, H4, ułatwia to wyszukiwarkom hierarchizowanie treści.

 

4. Meta tytuł - każda podstrona powinna mieć unikatowy meta tytuł zawierający słowo kluczowe. Meta tytuł to także nagłówek pojawiający się w wynikach wyszukiwania, powinien być czytelny i zrozumiały dla odbiorców.

 

5. Meta opis - dla każdej podstrony stwórz krótki ciekawy opis, zachęcający do jej odwiedzenia. Te kilka linijek teksu pojawia się w wynikach wyszukiwania zaraz pod linkiem i decyduje o tym czy użytkownik odwiedzi twoją witrynę. Treść metatagu powinna być zgodna z treścią podstrony.

 

6. Optymalizacja obrazów - dostosuj wielkość obrazów do wielkości elementów na stronie, duże obrazy możesz dodatkowo skompresować np za pomocą optimizilla. Ustaw tytuły i tytuły alternatywne dla obrazów.

 

7. Nawigacja - Zadbaj o to aby poruszanie się po Twojej stronie było intuicyjne. Sprawdź czy menu jest widoczne i czytelne.

 

8. Przekierowanie 301 - jeśli tworzysz stronę w webwave cms lub jeśli posiadasz kilka domen dla jednej strony, wybierz tę najważniejszą i ustaw przekierowanie 301, dzięki temu roboty nie zarzucą Ci duplikowania treści. Przekierowanie 301 zwiększy siłę linków Twojej strony.

 

9. Strona błędu 404 - stwórz stronę błędu 404, umożliwi ona klientom powrót do menu w razie gdy trafią na nieaktualny adres podstrony.

 

10. Mapa witryny - Mapa witryny umożliwia robotom lepszą i sprawniejszą indeksację, w kreatorze webwave mapa generowana jest automatycznie oraz przesyłana do google po każdej aktualizacji Twojej strony.

 

 

 

 

Lista przydatnych linków i narzędzi:

 

 Planer słów kluczowych google adwords - To narzędzie pomoże Ci wyszukać słowa kluczowe oraz sprawdzić ich popularność, aby z niego korzystać wystarczy się zalogować używając konta google.

 

Ubbersuggest - strona która wskazuje sugestie wyszukiwania do danego słowa kluczowego. Podczas wpisywania tekstu w wyszukiwarkę google, automatycznie pojawiają się podpowiedzi, narzędzie ubbersuggest wyszukuje dla nas takie podpowiedzi i tworzy listę, aby w pełni korzystać z narzędzia wystarczy wybrać język polski.

 

Optimizilla - strona do optymalizacji obrazów, potrafi zmniejszyć wagę pliku nawet o 80% bez utraty jakości.

 

 

optymalizacja webwave

Jak pozycjonować stronę-optymalizacja

12 kwietnia 2016

 

 

 

 

jak zrobić www

Stwórz ją samodzielnie. To proste! Zobacz instrukcje krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?