Masz pytania dotyczące tworzenia strony?    Chętnie na nie odpowiem.

1. Opracuj Strategię tworzenia strony www.


Wiem, co myślisz, jaką strategię?

Otóż strategię marketingową, od tego zaczynają się wszystkie „duże” projekty.
Zabaw się w specjalistę od reklamy i zastanów się kto ma być potencjalnym odbiorcą twojej strony www, innymi słowy, określ grupę docelową. Inaczej będzie przecież wyglądała strona www dla studentów, inaczej portal dla biznesmenów, a jeszcze inaczej strona internetowa dla przyszłych mam. Pamiętaj, to pierwsze 5 sekund decyduje o tym, czy klient zostanie na twojej stronie www, czy też nie. Na tym etapie zastanów się co ma przyciągnąć do Twojej strony internetowej potencjalnych odbiorców, co sprawi, że będzie wyjątkowa, co ma wyróżniać Cię od konkurencji. Wszystko dokładnie przemyśl i zaplanuj i wypisz!


2. Pomyśl o pozycjonowaniu strony internetowej.

 

Stworzyć stronę www to jedno, ale dać się odnaleźć w internecie to jest wyzwanie!
Zadbaj, aby strona internetowa była przyjazna dla wyszukiwarek. Już na etapie planowania witryny, zrób listę słów kluczowych, które będziesz zamieszczać w treści, w meta tytułach i nagłówkach. Staraj się myśleć jak Twój klient. Wskazane jest, aby najważniejsze słowa kluczowe pojawiły się w tytule strony i opisie. Dla każdej podstrony możesz ustawić jej własny tytuł i opis. Budując treść własnej strony internetowej używaj „przyjaznego dla oka” formatowania tekstu. Nadawaj tytuły poszczególnym blokom, używaj pogrubień, dodawaj przerwy między akapitami. Najważniejsze tytuły oznaczaj znacznikami h1, h2, h3. Do każdej grafiki lub zdjęcia na stronie dodaj „tekst alt”, który ułatwi pracę wyszukiwarek. Stwórz stronę błędu 404,a gdy twój serwis będzie już gotowy ustaw przekierowanie 301.

 

3. Dobierz grafikę dla strony www.

 

„Grafika to tylko dodatek do strony internetowej” Nie daj się zwieść!
Podczas pierwszych 5 sekund odbiorca spogląda powierzchownie na grafikę, nagłówki i treść i decyduje czy warto pozostać na stronie www, czy też nie. Dobrze dobrana grafika przyciągnie uwagę i zainteresuje odbiorcę. Stworzenie dobrej szaty graficznej to nie lada wyzwanie, tutaj wszystko ma znaczenie, począwszy do kolorów, które użyjesz na swojej stronie, logo, zdjecia, a nawet ikony. Wszystko powinno do siebie pasować, tworzyć spójną całość. Jeśli projektujesz swoją pierwsza stronę internetową, poszukaj inspiracji w innych witrynach, nie chodzi o to abyś je kopiował, lecz znalazł swój własny indywidualny pomysł. Pomocne będą także banki zdjęć, darmowe ikony, oraz edytory graficzne jak np. canva.  Pomoże Ci w tym 15 przydatnych narzędzi do projektowania stron internetowych dla początkujących. 


4. Przygotuj treść na stronę internetową.

 

Czy zdarza wam się przeczytać 100% treści na stronie internetowej?
No właśnie, mi też nie, zwykle wyszukuję to, co mnie zainteresowało bywa, że jest to jeden artykuł, albo konkretna oferta... Skoro ja nie czytam wszystkiego, moi klienci pewnie tez tego nie robią. Dlatego zrezygnuj z długich i nudnych tekstów. Dziś najważniejsze jest zaciekawić klienta. Właśnie dlatego nowoczesne strony internetowe nie zawierają tak dużej ilości treści, zamiast długich opisów są tytuły, hasła marketingowe, punkty. Bloki teksu są krótkie i zwięzłe poprzedzone „ciekawym” nagłówkiem, najlepiej takim, który wzbudzi emocje. Nie zapomnij, aby treść zawierała słowa kluczowe.


5. Pamiętaj o urządzeniach mobilnych.

 

Masz smartfon, a może tablet?
Ile razy zdarzyło cię się korzystać z wyszukiwarki na małym ekranie? Na pewno nie raz... Liczba osób korzystających z internetu w urządzeniach mobilnych rośnie w ogromnym tempie. Wydaje ci się, że Twojej strony internetowej to nie dotyczy, ale co jeśli klient, w trasie, będzie chciał podejrzeć adres i mapkę dojazdu? Właśnie dlatego warto dostosować stronę www do wszystkich urządzeń mobilnych. Nie dość, że jest to znaczne ułatwienie dla twoich klientów to jeszcze może zwierzyć pozycję Twojej strony www w wynikach wyszukiwania! Google zaczyna faworyzować w wynikach wyszukiwania na małym ekranie strony internetowe przystosowane dla urządzeń mobilnych. Zadbaj, aby twoja strona www była responsywna lub zawierała wersję mobilną. Właśnie taką stronę internetową stworzysz samodzielnie w kreatorze www webwave cms. 

 

5 kroków do stworzenia skutecznej strony internetowej!

05 czerwca 2015
darmowe banki zdjęć

CHCĘ OTRZYMAĆ RABAT 30%

Cześć,

nazywam się Joanna,

pomogę Ci zbudować Twoją stronę www. 

Kliknij, zarejestruj się w webwave  i odbierz 30% rabatu na hosting!

jak stworzyć stronę www

Od kilku lat two­rzę strony inter­ne­towe. Zało­ży­łam ten blog po to, aby poka­zać Ci, że Ty też możesz zro­bić wła­sną witrynę i wcale nie jest to takie trudne.  Nikt nie zna Two­jej firmy lepiej niż Ty prawda? Jeśli szu­kasz prostej instruk­cji, od razu zacznij tutaj. 

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową krok po kroku? Dobrze trafiłeś!  Dzięki mojemu blogowi stworzysz samodzielnie wspaniałą stronę internetową!

Korzystając z moich poradników stworzysz stronę internetową zupełnie od podstaw, krok po kroku.

Jak stworzyć  stronę internetową?

ZOBACZ WIDEO INSTRUKCJĘ

Joanna

Lewandowska